metafizik

CORONA’YA METAFİZİKSEL YAKLAŞIM

Metafizik, felsefenin bir dalıdır. İlk felsefeciler tarafından, “fizik bilimlerinin ötesinde kalan” anlamına gelen “metafizik” sözcüğü ile felsefeye kazandırılmıştır. İncelemeleri varlık, varoluş, evrensel, özellik, ilişki, sebep, uzay, zaman, tanrı, olay gibi kavramlar üzerinedir.

Bu yazı Dr. Uçar ÇALLİ tarafından kaleme alınmıştır. Yazarımızın diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm evren, yaşam formu dahil ışık ve enerjinin görünen ve görünmeye dalga formlarından oluşmaktadır. Makro kozmozdan mikro kozmoza herşeyin bir titreşim frekansı vardır.

Sağlıklı bir insanın frekans aralığı 60 ile 74 bin mega herz/ saniyedir. Virüslerin frekans aralığı 49-59 mega herz dir. Bir herz saniyede 1 milyon titreşim demektir. Sağlıksız insanlarda 60- 74 bin frekans aralığı düşe düşe 20 – 25 binlere gelir ölüm öncesi. Bedenden ayrılan canın frekansı biomikroskop altında görülebilen vïrüsten çok azdır. 1 mega herzin binde biri olan giga herz de olan x-ray, gamma ışınları 6 giga herzdir. Görünmezdir. Fakat immün bağışıklık sistemimizi etkiler.1 giga herz 1000 herzdir. Bir herzde saniyede 1 milyon titreşim hızıdır. Canın titreşim frekansı çok daha düşüktür. Titreşim frekansı düştükçe ışık hızına doğru çıkılır. Saniyede 300 bin km hızın yakınlarına doğru yani.

Evren, ilk kozmik bilincin madde hali olup evrende herşey sürekli birbirleri ile bilgi ve frekans alışverişi içindedir. Herşeye kozmik bilinç nüfuz eder. Çok yoğun elektriksel ve elektromanyetik bilgi ağı vardır. Hepimiz, her zaman var olan içinde yer aldığımız, elektriksel ve ışıksal varlıklarız. Düşünce ve duygularımız da bedenimiz gibi enerjinin dalga boylarından oluşur. Enerji sürekli titreşerek bir salınım oluşturur. Kuantum fiziğinde de ispatlandığı gibi sabit ve parçacık özelliği sandığımız titreşen herşey canlı ve enerji yayan organizmalardır. Tüm yaşam, bu her zaman var olan sonsuz güçteki ışığın harmonik ve dengeli etkileşiminde yatar.

Birtakım şeyler, örneğin korku, kozmik doğamızda bir kapı açar, frekansımızı düşürür, korku frekansı, düşünce manyetik alanımızda parazit enerjiler oluşur. Alt seviyede frekansı olan corona virüs ile rezonansa girilir. Sağlıklı bir insanın frekans aralığı 60 ile 74 bin mega herz/ saniye, virüslerin frekans aralığı 49-59 mega herz olduğunu söylemiştik. Kozmik doğamızda bu kapıyı açan en büyük sebep korkudur. Korku aslında olmayan birşey. Sevgi yoksa yerini korku alıyor. Sevgisizliğin adı korku olmuş durumda. İnsanlar birbirlerini ve doğayı sevip korusalardı dünya bu hale gelir miydi? Bir de yaşla gelen ya da yaşa bağlı olmayan hastalıklar ile vücut frekansı düşüyor. Ölümden önce 20-25 bin mega herzlere iniyor vücut frekansımız. Frekans düştükçe corona ile rezonans artıyor. İnsan oğlunun hesaplarının faturası onlara çıkıyor. Günde 80 bin kişinin açlıktan öldüğü gezegenimizin heryerinde sefalet ve yoksulluk çeken insanların günahı ne? Bunu metafizikle açıklamak zor.

Dua, düzgün beslenme, meditasyon, yoga, insanlara yardım etmek, spor yapmak, az yemek yemek, çok sayıda aç insanı doyurmak , kitap okumak, güzel sanatlar ile uğraşmak gibi bir sürü aktivite vücut frekansını artırıp corona virüs ile rezonansı azaltıyor ve kozmik doğamızda açılan kapıyı kapatıyor.

Dr. UÇAR ÇALLİ – 30.04.2020

CORONA’YA METAFİZİKSEL YAKLAŞIM” ile ilgili 0 görüş

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.