İETOX 2020

ETOK (Endüstriyel Toksikoloji Derneği) tarafından Sayın Endüstriyel Toksikoloji Derneği Başkanı Doç.Dr. Engin TUTKUN başkanlığında 2. Uluslararası Endüstriyel ve Çevresel Toksikoloji Kongresi 19-22 Kasım 2020 tarihleri arasında online olarak düzenlenecektir.

Covid-19 pandemisinin neden olduğu kısıtlılıklar nedeniyle Kongre’nin online olarak webinar şeklinde yapılması planlanmıştır.

Kongrenin zengin bilimsel programı ile alandaki sorunlara ve beklentilere yine tam olarak karşılık vereceği inancındayız. Ergometri.com olarak kongreyi destekleme ve katkıda bulunma kararı aldık.

Kongrenin bu seneki ana teması Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde Endüstriyel Toksikoloji ve İş Sağlığı‘dır.

Kongrenin ana konularının endüstriyel ve çevresel hastalıklar ve kanserler, genotoksisite, nörotoksisite, nanotoksikoloji ve çevresel etkileri, çevresel kirlilik, mesleksel ve çevresel risk değerlendirmesi, önleyici ve koruyucu stratejiler, mesleksel ve çevresel hastalıkların sosyal etkileri ve sağlık sistemleri ile ilişkisi şeklinde olması planlanmıştır. Ayrıca pandeminin sadece insan ve toplum sağlığı açısından değil, çalışan sağlığı açısından da farkındalığın arttırılması gerektiğini işleyen oturumlar da olacaktır.

Kongre’de, talebe bağlı olarak tartışma oturumları ve sektörel oturumlar da düzenlenecektir. Bunun dışında, bilim insanlarının orijinal çalışmalarını sunabilecekleri sözlü sunum oturumları da yapılacaktır.

Sizleri Uluslararası Endüstriyel ve Çevresel Toksikoloji Kongresi’ne katılmaya davet ediyoruz. Katılımınız ve desteğiniz geleceğe ışık tutacaktır.

Bildiri gönderimi için >>>