Blog

KOMPLE

İnsanlara bunları nasıl yapacaklar? Aslında onlar insanlara bir şey yapmayacak, insanlar, onların yapmak istedikleri için gönüllü olup, sıraya girecekler. Çok akıllıca değil mi?

Bu yazı Dr. Uçar ÇALLİ tarafından kaleme alınmıştır. Yazarımızın diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Nanorobot bilimi, bir nanometre veya buna yakın ölçekli parçalar içeren makine veya robot yaratan gelişmekte olan bir teknoloji alanıdır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte insanın yapabildikleri ve yapacakları artıyor. İnsanlık tarihinin başladığı dönemden bugüne teknoloji, kendini sürekli geliştirdi ve insanlık için olağanüstü durumlar yarattı. İlk insanın yapabildikleri ile bugünkü insanın yapabildikleri arasında bir okyanus kadar fark var. Bugünün teknolojisinin geldiği nokta ise metrenin milyarda biri ölçüsüyle yapılan ürünlerdir. Bu teknolojinin daha üst çalışmaları ise devam ediyor.

Bilim insanlarının bundan sonra geleceği nokta ise metrenin trilyonda biri üzerine çalışmak olacak. İnsan gözüyle görülemeyen atomların dizilimini belli bir düzene sokup insanlık tarihini baştan yazacak olan bilim insanları, insanların gelecekteki yaşantılarına yön vermeyi planlıyor. Teknolojinin bize getireceği şey şöyle özetlenebilir. 2017 yılında Amerika’daki Teksas Üniversitesi ve Güney Kore Hanyang Üniversitesi ortak çalışarak kendi elektriğini üreten bir ip yaptılar. Bu ip esnetildiğinde ya da büküldüğünde kendi elektriğini üretip, depolayabiliyor. Bu ürünle birlikte, insanlığın şu an en büyük sıkıntısı olan yenilenemez enerji kaynaklarının bir sıkıntı olmayacağı günler yaklaşıyor. Yakın gelecekte insanlar internete girmek için artık bir aracıya ihtiyaç duymayabilir ya da telefonunu, bilgisayarını, üzerine giydiği tişört veya kazak ile şarj edebilir. Bilim insanları yakın bir tarihte, elektrikle ilgili her ne varsa üzerinizde bulundurabileceğiniz ürünler olarak size sunmayı planlıyor. Bu yazı konus, bu teknolojinin daha ilerisini hayal etmiş ve gerçekleştirmiş bir bilim, nanorobotik bilimi hakkında olacak.

Nanoteknoloji

En genel manada nanoteknoloji, atomların ve moleküllerin en küçük birimlerini ifade etmek ve maddeyi atomik boyutu ile kontrol etmek amacı ile kullanılmaktadır. Nanoteknoloji, atom üstüne atom koyarak yeni maddeler oluşturmayı ve mevcut maddelerin moleküler yapısını değiştirerek yeni maddeler oluşturma çalışmalarını içermektedir.

nanoteknoloji

Corona aşısı aslında çoktan mevcut olabilir mi? Nanorobotlar nasıl kanser ve hastalıkları yok edebiliyorsa bütün vücuda dağılan corona virüslerini de öldürebilir. Eğer bulunacak aşı virüsün bağlandığı protein bağını engelleyen ya da virüs antijenlerinden hazırlanmayıp, “Mecbur kaldık nanorobot teknolojisi ile ürettik” denilirse başka sakıncalar doğabileceğini iddia edenler de var. Bu grup bu virüsün belli bir amaç ile üretildiğini savunanlar. Virüsün genetik yapısı çözüldü. Nanorobot bir programlama işi. Kötü amaçla pekala başka programlar da eklenmesi olanaklı gözüküyor. Think tank yapıp eklendiğini düşünelim.

Bu tezi savunan, yani corona insan yapımı ve bu, olayın ilk aşaması diyenler gelişmeleri şöyle sıralıyorlar. “Aşıyla enjekte edilen nanorobotlar, kişilerde sadece bağışıklık yapmayacak, kişilerin her türlü duygu ve düşünceleri ve fikirleri bir yazılım ile merkeze bildirilecek. Fakat bunun için bir verici gerek, gps sistemi gibi. İkinci aşama aşıyla nanorobot enjekte edilen kişilerin deri içine yonga yani mikroçip takma aşaması. Bu anlatılacak insanoğluna. Bu nasıl olacak. Yeni virüs salgınlarıyla tabii ki”. Bence buna gerek yok. Neden? Aşının rapelleri vardır. Radyoaktif izotop ile işaretlenmiş şeker ki beyin hücresinin olmazsa olmazı, yapılan deneysel MR çalışmalarında düşünürken, gülerken, fikir savunurken beynin hangi yerleri aktif biliyoruz, şeker tutulumuna bakıp. 1.,2., 3. rapel yani aşı tutsun diye yapılan tekrarlarda farklı programlanmış nanorobotlar kullanılabilir.

Aşı yolu ile farklı programlanmış nanorobotlar tüm vücudu beyin gibi hem alıcı hem verici konumuna getirir ve vücut etrafında ayrı bir elektromanyetik alan yaratır. Uydudan bu elektromayetik alandaki tüm veriler toplanır. Burada problem çıkmaması bekleniyor. Çıksa da çözümü var. Tüm dünya artık laser termometreler ile alından, kulaktan, elden vücut ısısı ölçmeye alıştı. Aşılarla nanorobotlanmış vücuda ikinci hatta üçüncü güçlendirilmiş yongayı yani çipi çaktırmadan eklemek kolay. Komplo teorisyenleri, “Şu an 10 bin kişinin kullandığı implante edilen pirinç büyüklüğünde yonga dediğimiz mikroçipleri taşıyor zaten. Hatta kulak arkasına mikroçip takılacak” diyorlar. Nanorobotla donanmış vücut yokken kullanıldı o teknoloji. Gözün pineal merkezi ile görme merkezi arasındaki nörolojik ileti kayda alınacak. Örneğin beyin pili takılırken MR çekilip yer belirlenerek lokal aneztezi ile kafatası açılmadan iki tane elektrot, uzun çubuk yerleştirilebiliyor. Beyin kanaması ve enfeksiyon riski yüzde 1 veya 2. Telefon dinler gibi, kulaktan laser termometre ile ısı ölçer gibi nanometrik robotlardan oluşturulmuş mikroçip yani yonga, uzaktan pineal occiptal korteks hattını izlemek için imlplante edilebilir. İnsanın gözüyle ne gördüğü görülüp adeta beynine girilebilir. Aynı laser imlant tekniği ile başparmak ve işaret parmağı arasına mikroçip yani yonga takılabilir. Laser implantı nereden mi çıkardım? Diş hekimliğinde kullanılıyor. Dişi çekiyorsun o bölgeye laser uygulayıp protez dişi oraya çok kolay implante ediyorsun. Nanorobotlanmış vücutta, laserin ucuna mikroçip yani yonga uzaktan eklenir, ateş ölçüyor gibi.

Corona bu projenin başlangıcı için iyi firsat. Çok iyi bilgisayar programı yazılımı, çok para ve dünya medyasını elinde tutmak gerekir. Bu da yetmez. Dünyada tüm bu tıbbi nanorobot teknolojisi ile uğraşanları finanse etmek, onlar iyi niyetli bile olsa bu teknolojiyi kendi çıkarları için kullanmak, bu iş için 4-5 yıllık plan yapmak, uluslararası olmak, parayı ve gücü elinde tutmak, dünyayı yöneten olmak, herşeyden önce bu uzay teknolojolerini biryerden ögrenmek için uzay çalışmalarını da bilmek gerekir. Dünyada o bilgi, o para, o medya gücünün olduğunu iddia etmek komplo teorisi olur mu? olmaz mı?

UÇAR ÇALLİ – 29.04.2020

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.