Toplantılar

Kronik Hastaların İşe Dönüş Süreçleri Toplantı Özetleri

ergometri.com olarak işyeri hekimlerini her Perşembe saat 21:30’da ZOOM etkinliği ile bir araya getiriyoruz. Bu etkinliklerimizde güncel iş sağlığı konularını ele alarak bir görüş birliği oluşturmaya çalışıyoruz.

Bu haftaki toplantımız, 07 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşti. Oldukça verimli geçen toplantımızda Kronik hastaların işe dönüş süreçlerinin nasıl olması gerektiği ile ilgili düşüncelerimizi paylaştık.

Kronik Hastalar Arasında Ne şekilde bir Ayrım yapılabileceği ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. >>> Kronik hastaların kademelendirilmesi

TOPLANTI ÖZETİ:

KRONİK HASTALIK toplantısı

Toplantıdaki sunuma buradan ulaşabilirsiniz.

Toplantı Dr. Fatih Bey’in açılış konuşmasıyla başladı. Bugüne kadarki süreç anlatıldı. Ardından Dr. Zehra Hanım, Kronik Hastalık tanımı ve Önemi hakkında bilgiler verdi. Bazı kronik hastalıklardan yola çıkarak süreci nasıl yönettiğine dair tecrübelerini paylaştı. Zehra Hanım’dan sonra söz alan Dr. Yaşar Bey, süreç yönetiminin nasıl yürütülmesi gerektiği ile ilgili bilgilerini paylaştı. Daha ılımlı bir yaklaşım sergileyen Dr. Yaşar Bey, Genelge kalkmadan, işe dönüşlerin kontrollü şekilde sağlanabileceğini ifade etti. Toplantıya sonradan katılan Dr. İlker Bey işe dönüş sürecinde Kronik hastaların kontrollü şekilde işe döndürülmesi gerektiğini savundu. İşe dönüş esnasında kullanılabilecek formları paylaştı.

Bir Sonraki Toplantımız >>>

Dr. İlker ALTUNER İşe Dönüş Formları

Konuyla İlgili Makaleler

Toplantımızı Youtube Kanalımızdan İzleyin

Dr. Zehra DOĞRAMACILAR – Süreçte Kronik Hastalıkların Belirlenmesi ve Örneklerle Yönetimi

Dr. Yaşar AĞCA – Kronik Hastaların Yönetimi ve Sürecin Değerlendirilmesi

Dr. İlker ALTUNER – Kronik Hastaların İşe Dönüşlerinde Uygulanması Gereken Prosedürler ve Formlar

Tartışma 1

Tartışma 2

Tartışma 3

Kronik Hastalık Sürecine İnsan Kaynakları Yaklaşımı – Serkan YARDIMCI

Toplantımızla İlgili Geri Dönüşlerinizi Bu Form ile İletebilirsiniz:

0 Yorum

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.